Dni Muzyki Polskiej 2018
ALBANIA • BOŚNIA I HERCEGOWINA • BUŁGARIA • CHORWACJA • CZARNOGÓRA
CZECHY • GRECJA • MACEDONIA • RUMUNIA • SERBIA • SŁOWACJA • WĘGRY

Marzec 2018

PNWTŚRCZPTSBND
 1234
567Czechy

Czechy

Praga, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze

Jan Jakub Bokun – klarnet
Jakub Kościuszko – gitara
Ivo Kahanek – fortepian

zamknij
F. Chopin – Scherzo b-moll op. 31
F. Poulenc – Sonata na klarnet i fortepian
C. Debussy (arr. Laurindo Almeida) – Arabeska nr 1
M. Ravel (arr. Peter Segal) – Utwór w formie habanery
P. Szewczyk – Jay Jay Bee
A.Tansman – Barkarola z Cavatiny
G. Visseur – Douce joie
Yom – Moïse
Yom – Reve de l’enfant
8Słowacja

Słowacja

19:00
Bratysława, Słowacka Filharmonia Narodowa

Jacek Rogala – dyrygent
Miroslav Ambroš – skrzypce
Orkiestra Słowackiej Filharmonii Narodowej

zamknij

S. Moniuszko – Uwertura do opery Paria
É. Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll na skrzypce z orkiestrą op. 21
G. Fauré – Peléas i Mélisanda op. 80
Masques et Bergamasques op. 112

91011
12131415161718
19Grecja

Grecja

21:00
Saloniki, Thessaloniki Concert Hall (Aimilios Riadis)

Marian Sobula – fortepian

zamknij

F. Chopin
Scherzo h-moll op. 20
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

I. J. Paderewski
Nokturn B-dur op. 16 nr 4
Legenda As-dur op. 16 nr 1
Krakowiak fantastyczny op. 14 nr 6

F. Chopin
Scherzo b-moll op. 31
Polonez As-dur op. 53

202122232425
262728293031 

Kwiecień 2018

PNWTŚRCZPTSBND
 1
2345678
9101112131415
161718Serbia

Serbia

Sombor

Joanna Trzeciak – fortepian
Marian Sobula – fortepian

zamknij

L. van Beethoven – Sonata cis-moll op. 27 nr 2 „Księżycowa”
K. Szymanowski – Maski op. 34
I. Szeherezada
II. Błazen Tantris
III. Serenada Don Juana

(Joanna Trzeciak – fortepian)

***

F. Chopin
Scherzo h-moll op. 20
Scherzo b-moll op. 31
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Polonez As-dur op. 53

(Marian Sobula – fortepian)

19Serbia

Serbia

Kragujevac, Muzicki Centar Kragujevac

Marian Sobula – fortepian

20Serbia

Serbia

Belgrad, Center of Arts Guarnerius

Marian Sobula – fortepian

2122
23242526272829
30 

Maj 2018

PNWTŚRCZPTSBND
 1234Czechy

Czechy

Praga, Rudolfinum, Sala J. Suka

Marian Sobula – fortepian

56
78910111213
1415161718Czechy

Czechy

19:00
Tanvald, Kino Jas Járy Cimrmana

Anna Miernik – fortepian
Bartosz Żurakowski – dyrygent

zamknij

J. S. Bach – Koncert a-moll na skrzypce i orkiestrę BWV 1041
I. Allegro moderato
II. Largo
III. Allegro assai

J. Suk – Medytacje op. 35

F. Chopin – Rondo a’la Krakowiak op. 14

H. M. Górecki – Koncert fortepianowy op. 40
I. Allegro molto cantabile – legato
II. Vivace marcatissimo

P. I. Czajkowski – Serenada na smyczki C-dur op. 48
I. Pezzo in forma di Sonatina
II. Walzer
III. Elégie

 

 

 

1920
21222324252627
28293031 

Czerwiec 2018

PNWTŚRCZPTSBND
 123
45678Słowacja

Słowacja

Bratysława, Uniwersytet Sztuk Pięknych, Sala Koncertowa Dvorana

Sławomir Zubrzycki - viola organista

zamknij

Mikołaj z Krakowa – Aleć nade mną Wenus

Tabulatura organowa Jana z Lublina - Taniec Hajducki, Jeszcze Marcinie, Taniec

Tabulatura organowa Christiana Loeffelholtza – Dobry Taniec Polski

Tabulatua Lutniowa Mateusza Weisseliusa – Taniec Polski

Tabulatura Lutniowa  z XVII w. – Taniec Wyrwany

Tabulatua Lutniowa  M. Valleta – Taniec z Polski

Wojciech Długoraj – Vilanella   

Adam Jarzębski - Concerto primo (trans. S. Zubrzycki)                                     

Giovanni Gabrieli – Toccata del secondo tono

Luzzasco Luzzaschi – Toccata del quatro tono                                                                      

Mr de Sainte-Colombe - Concert XLIV  – Concert à deux violes égales (trans. S. Zubrzycki)
Tombeau Les Regrets
Quarillon
Les Pleurs
Joye des Elizées
Les Elizées       

Carl Friedrich Abel - Allegro - WKO 205, A piece for solo viol - WKO 208    
Marin Marais – Les Voix humainesLa Rêveuse, Le Badinage, Les Folies d ‚Espagne

910Słowacja

Słowacja

Żilina, Synagoga

Sławomir Zubrzycki – viola organista

zamknij

Mikołaj z Krakowa – Aleć nade mną Wenus

Tabulatura organowa Jana z Lublina - Taniec Hajducki, Jeszcze Marcinie, Taniec

Tabulatura organowa Christiana Loeffelholtza – Dobry Taniec Polski

Tabulatua Lutniowa Mateusza Weisseliusa – Taniec Polski

Tabulatura Lutniowa  z XVII w. – Taniec Wyrwany

Tabulatua Lutniowa  M. Valleta – Taniec z Polski

Wojciech Długoraj – Vilanella   

Adam Jarzębski - Concerto primo (trans. S. Zubrzycki)                                     

Giovanni Gabrieli – Toccata del secondo tono

Luzzasco Luzzaschi – Toccata del quatro tono                                                                      

Mr de Sainte-Colombe - Concert XLIV  – Concert à deux violes égales (trans. S. Zubrzycki)
Tombeau Les Regrets
Quarillon
Les Pleurs
Joye des Elizées
Les Elizées       

Carl Friedrich Abel - Allegro - WKO 205, A piece for solo viol - WKO 208    
Marin Marais – Les Voix humainesLa Rêveuse, Le Badinage, Les Folies d ‚Espagne

11121314151617
18192021222324Węgry

Węgry

17:30
Tata, Borgwarner Borvar Szinpad

Jan Jakub Bokun – klarnet
Jakub Kościuszko – gitara

zamknij
G. Drozd – Adagio op. 44 (dedykowane dla Bokun/Kościuszko Duo)
J. Zenamon – La luz y la sombra op. 121
P. Szewczyk – Jay Jay Bee
A. Tansman – Barkarola
M. Ravel – Piece en forme de Habanera
G. Visseur – Douce Joie
Yom – La Traversee, Reve de l’Enfant
25Węgry

Węgry

19:30
Balatonfured, Galeria Kisfaludy

Jan Jakub Bokun – klarnet
Jakub Kościuszko – gitara

zamknij
G. Drozd – Adagio op. 44 (dedykowane dla Bokun/Kościuszko Duo)
J. Zenamon – La luz y la sombra op. 121
P. Szewczyk – Jay Jay Bee
A. Tansman – Barkarola
M. Ravel – Piece en forme de Habanera
G. Visseur – Douce Joie
Yom – La Traversee, Reve de l’Enfant
2627282930 

Sierpień 2018

PNWTŚRCZPTSBND
 12345
6789101112
13141516171819
202122232425Czechy

Czechy

Mariańskie Łaźnie, Společenský dům Casino

Bartosz Żurakowski – dyrygent

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21

26
2728293031 

Wrzesień 2018

PNWTŚRCZPTSBND
 12
3456789
101112131415Chorwacja

Chorwacja

Dubrownik, Centrum Kultury

Rafał Żurakowski – tenor
Anna Miernik - fortepian

16
17181920212223
2425262728Rumunia

Rumunia

Timisoara

Marian Sobula – fortepian
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
State Banatul Timisoara Philharmony

2930

Październik 2018

PNWTŚRCZPTSBND
1Bułgaria

Bułgaria

Sofia

Marian Sobula – fortepian

23Macedonia

Macedonia

Bitola

Marian Sobula – fortepian

Macedonia

Bitola

Rafał Żurakowski – tenor
Anna Miernik – fortepian

4Bułgaria

Bułgaria

Pazardżik

Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
Pazardjik Symphony Orchestra

567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Listopad 2018

PNWTŚRCZPTSBND
 12Albania

Albania

Tirana

Marian Sobula – fortepian
Bartosz Żurakowski
– dyrygent

34
567891011
12131415161718
192021Czechy

Czechy

Praga, Akademia Sztuk Scenicznych

Andrzej Pikul – fortepian

22232425
2627282930 

Grudzień 2018

PNWTŚRCZPTSBND
 12
3456789
101112Czarnogóra

Czarnogóra

Kotor

Cracow duo
Jan Kalinowski – wiolonczela
Marek Szlezer – fortepian

13141516
17181920212223
24252627282930
31 

ARCHIWUM

Grudzień 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 123
45678910
11121314151617
1819Słowacja

Słowacja

17:00
Trnawa, Teatr im. Jana Palarika

Mariusz Monczak – skrzypce

 

2021222324
25262728293031

Listopad 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 123Albania

Albania

19:00
Tirana, Teatr Uniwersytetu Sztuk

Anna Miernik – fortepian
Jacek Rogala – dyrygent
Albanian Radio-Television Orchestra

 

zamknij

F. Chopin – Rondo a la Krakowiak op. 14
H. M. Górecki – Koncert fortepianowy op. 40

45
6789101112
1314Węgry

Węgry

18:00
Miszkolc, Instytut Muzyczny im. Beli Bartoka

Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

I. J. Paderewski
Kaprys-Walc op. 10 nr 5

K. Szymanowski
Etiuda b-moll op. 4 nr 3

F. Nowowiejski
Borowiak

F. Chopin
Walc Es-dur op. 18
Wariacje B-dur op. 12
Ballada g-moll op. 23
Scherzo b-moll op. 31

1516Słowacja

Słowacja

Bratysława, Słowacka Filharmonia Narodowa

Marian Sobula – fortepian
Jesus Medina – dyrygent
Słowacka Orkiestra Narodowa

zamknij

I. J. Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll op. 17

171819
20212223242526
272829Czechy

Czechy

16:00
Ostrawa, Czeskie Radio Ostrava, studio 1

Jan Jakub Bokun – klarnet
Anna Miernik – fortepian

30 

Październik 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 1
2345678
9101112131415Węgry

Węgry

11:30
Budapeszt, Dom Polski w Budapeszcie
16171819202122
23242526272829
3031Albania

Albania

12:00
Durres, Szkoła Muzyczna im. Jana Kukuzeli

Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

I. J. Paderewski
Kaprys-Walc op. 10 nr 5

K. Szymanowski
Etiuda b-moll op. 4 nr 3

F. Nowowiejski
Borowiak

F. Chopin
Walc Es-dur op. 18
Wariacje B-dur op. 12
Ballada g-moll op. 23
Scherzo b-moll op. 31

 

Wrzesień 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25Węgry

Węgry

19:00
Székesfehérvár, Teatr Vörösmarty

Marian Sobula – fortepian
Bartosz Żurakowski – dyrygent
Alba Regia Szimfonikus Zenekar

zamknij

S. Moniuszko – Uwertura do Opery „Halka”
F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11
P. I. Czajkowski – VI Symfonia h – moll op. 74 „Patetyczna”

26Węgry

Węgry

19:00
Veszprém, Hangvilla Multifunkcionális Közösségi Tér

Marian Sobula – fortepian
Bartosz Żurakowski – dyrygent
Alba Regia Szimfonikus Zenekar

zamknij

F. Nowowiejski – Uwertura „Swaty polskie”
F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

P. I. Czajkowski – VI Symfonia h – moll op. 74 „Patetyczna”

27Węgry

Węgry

19:00
Budapeszt, Zamek Królewski w Budapeszcie

Jan Jakub Bokun – klarnet
Jakub Kościuszko – gitara

Węgry

Székesfehérvár, Szent István Művelődési Ház

Joanna Trzeciak – fortepian

282930 

Sierpień 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 123456
78910111213
14151617181920
212223242526Czechy

Czechy

19:30
Mariańskie Łaźnie, Společenský dům Casino

Marian Sobula – fortepian
Piotr Sułkowski – dyrygent

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

27
28293031 

Lipiec 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 12
3456Czechy

Czechy

19:00
Telč, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej

Martyna Klupś-Radny – flet
Anna Miernik – fortepian

789
10111213141516
1718Czarnogóra

Czarnogóra

21:30
Cerkiew św. Ducha, Kotor

Bartosz Żurakowski – dyrygent

1920212223
24252627Słowacja

Słowacja

19:00
Bardejów-Zdrój, Sala Koncertowa Hotelu Astoria

Mariusz Monczak – skrzypce
Anna Miernik – fortepian

zamknij

H. Wieniawski – Kujawiak
H. Wieniawski – Dudziarz
K. Szymanowski – Romans op. 23
I. J. Paderewski –  Sonata a-moll op. 13
F. Chopin – Ballada g-moll op. 23
G. Bacewicz – IV Sonata

282930
31 

Czerwiec 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 1234
567891011
12131415161718
192021Czarnogóra

Czarnogóra

21:00
Katedrale Sv. Tripuna, Kotor

Joanna Trzeciak – fortepian

22232425
2627282930 

Kwiecień 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 12
3456789
10Serbia

Serbia

20:00
Nowy Sad, Akademia Sztuk

Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin

Nocturne in E flat major Op. 9 no 2

I. J. Paderewski

Caprice-Valse Op. 10 no 5

K. Szymanowski
Etude in B flat minor Op. 4 no 3

F. Nowowiejski

Borowiak

A. Tansman
Sonatine Transatlantique

I Foxtrot

II Spiritual and blues

III Charleston

***

F. Chopin

Waltz in E flat major Op. 18 no 1

Variations in B flat major Op. 12

Ballade in G minor Op. 23

Scherzo in B flat minor Op. 31 

11Serbia

Serbia

20:00
Sombor, Teatr Narodowy

Rafał Zurakowski – tenor
Anna Miernik – fortepian
Maciej Zółtowski – dyrygent
Orkestar Camerata Academica Novi Sad

zamknij

K. Szymanowski: Etude in B flat minor Op. 4 no 3

M. Karłowicz: Serenada

F. Chopin: Rondo a la Krakowiak Op. 14

M. Karłowicz: For the sad lady

J. Gall: Dziewczę z buzią jak malina

S. Moniuszko: Kukułka, Wędrowna ptaszyna, Rada, Niepewność

I. J. Paderewski: Piper’s song

K. Szymanowski: Roxana’s Song (from the opera King Roger Op. 46)

M. Górecki: Piano Concerto with strings Op. 40

1213141516
17181920212223
2425Czarnogóra

Czarnogóra

19:00
Nikšić, Szkoła Muzyczna "Dara Cokorilo"

Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

I. J. Paderewski
Caprice-Valse op. 10 nr 5

F. Chopin
Walc Es-dur op. 18 nr 1

K. Szymanowski
Etiuda b-moll

F. Nowowiejski
Borowiak

F. Chopin
Wariacje B-dur op. 12
Ballada g-moll op. 23
Scherzo b-moll op. 31

2627Czarnogóra

Czarnogóra

20:00
Cetinje, Teatr Królewski

Anna Miernik – fortepian
Bartosz Żurakowski – dyrygent
Montenegrin Symphony Orchestra

zamknij

Fryderyk Chopin – Polonez A-dur (wersja na orkiestrę)
Fryderyk Chopin – Rondo a la Krakowiak
Henryk Mikolaj Gorecki – Koncert fortepianowy op. 40
Zygmunt Noskowski – Fantazja góralska
Andrzej Panufnik – Suita staropolska
Stanisław Moniuszko – Mazur z opery „Halka”

282930

Luty 2017

PNWTŚRCZPTSBND
 12345
6789101112
13141516171819
2021Chorwacja

Chorwacja

20:00
Zagrzeb, Atrium Muzeum Sztuki i Rzemiosła

Sławomir Zubrzycki – viola organista

22Chorwacja

Chorwacja

19:00
Zagrzeb, Akademia Muzyczna w Zagrzebiu

Sławomir Zubrzycki – viola organista

23242526
2728 

Listopad 2016

PNWTŚRCZPTSBND
 1Brazylia

Brazylia

20:30
Sao Paolo, Sala Jardel Filho, Centro Cultural

Marian Sobula – fortepian
Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin (1810-1849)

Nocturno en Mi bemol mayor op. 9 no 2

I. J. Paderewski (1860-1941)
Caprice-Valse op. 10 no 5

K. Szymanowski (1882- 1937)
Estudio en Si bemol menor op. 4 no 3

F. Nowowiejski (1877-1946) (a?o de Nowowiejski en Polonia)
Borowiak

F. Chopin
Balada en Sol menor op. 23

Scherzo en Si bemol menor op. 31

ANNA MIERNIK – PIANO

***

F. Chopin (1810-1849)

Scherzo en Si menor op. 20

4 Mazurcas op. 33

Vals en La bemol mayor op. 34 no 1

Polonesa en La bemol mayor op. 53

MARIAN SOBULA – PIANO

234Brazylia

Brazylia

20:00
Brasilia, Ambasada RP w Brasilii

Marian Sobula – fortepian
Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin (1810-1849)

Nocturno en Mi bemol mayor op. 9 no 2

I. J. Paderewski (1860-1941)
Caprice-Valse op. 10 no 5

K. Szymanowski (1882- 1937)
Estudio en Si bemol menor op. 4 no 3

F. Nowowiejski (1877-1946) (a?o de Nowowiejski en Polonia)
Borowiak

F. Chopin
Balada en Sol menor op. 23

Scherzo en Si bemol menor op. 31

ANNA MIERNIK – PIANO

***

F. Chopin (1810-1849)

Scherzo en Si menor op. 20

4 Mazurcas op. 33

Vals en La bemol mayor op. 34 no 1

Polonesa en La bemol mayor op. 53

MARIAN SOBULA – PIANO

56
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Październik 2016

PNWTŚRCZPTSBND
 12
34567Meksyk

Meksyk

21:00
Mérida, Teatro Peón Contreras

Marian Sobula – fortepian
Juan Carlos Lomonaco – dyrygent
Orquesta Sinfónica de Yucatan

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op.11
A. Dvorak – VIII Symfonia

89Meksyk

Meksyk

12:00
Mérida, Teatro Peón Contreras

Marian Sobula – fortepian
Juan Carlos Lomonaco – dyrygent
Orquesta Sinfónica de Yucatan

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op.11
A. Dvorak – VIII Symfonia

10111213141516
17181920Meksyk

Meksyk

20:00
Monterrey, Teatro Universitario de la UANL

Jacek Rogala – dyrygent
Rodrigo González Barragán – fortepian

212223
24252627282930
31 

Wrzesień 2016

PNWTŚRCZPTSBND
 1234
567891011
1213141516Chile

Chile

20:00
Hanga Roa, Centro Cultural Tongariki

Anna Miernik, Marian Sobula – fortepian

1718
19202122Chile

Chile

20:00
Punta Arenas

Anna Miernik – fortepian

232425
26Chile

Chile

20:00
La Serena, Universidad de La Serena

Anna Miernik – fortepian

272829Chile

Chile

19:00
Santiago de Chile, Universidad Bernardo O'Higgins

Anna Miernik – fortepian

30Chile

Chile

19:30
Vina del Mar, Palacio Rioja

Anna Miernik ? fortepian

 

Lipiec 2016

PNWTŚRCZPTSBND
 123
45678910
11121314151617
1819202122Brazylia

Brazylia

20:30
Campos do Jordao, Auditório Cláudio Santoro, Campos do Jordao

Marian Sobula – fortepian
Victor Hugo Toro – dyrygent

zamknij

O. NICOLAI – As Alegres Comadres de Windsor: Abertura
F. CHOPIN – Koncert fortepianowy e-moll op. 11
F. MIGNONE – Suíte Campestre

2324
25262728293031

Czerwiec 2016

PNWTŚRCZPTSBND
 12Meksyk

Meksyk

20:00
Monterrey, Teatro Universitario de la UANL

Rafał Jacek Delekta – dyrygent
Katarzyna Jawor – skrzypce

Orquesta Sinfónica de la Universidad Autónoma de Nuevo León

zamknij

T. Einert (1828-1866) – Uwertura D-dur
M. Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur
L. van Beethoven – II Symfonia D-dur

345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Maj 2016

PNWTŚRCZPTSBND
 1
2Kolumbia

Kolumbia

19:00
Kartagena, Teatro Adolfo Mejía

Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

I. J. Paderewski
Caprice-Valse op. 10 nr 5

K. Szymanowski
Etiuda b-moll op. 4 nr 3

F. Nowowiejski (patron roku 2016 ustanowiony przez Sejm RP, 70. rocznica śmierci)
Borowiak

F. Chopin
Scherzo b-moll op. 31

***

A. Tansman
Sonatina Transatlantycka
I Foxtrot
II Spiritual and blues
III Charleston

F. Chopin
Ballada g-moll op. 23

A. Skriabin
Sonata-Fantazja gis-moll op. 19
I Andante
II Presto

345Peru

Peru

19:00
Lima, Sede Histórica del Conservatorio

Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin
Nocturno en Mi bemol major op. 9 no 2

I. J. Paderewski
Caprice-Valse op. 10 no 5

K. Szymanowski
Estudio en Si bemol menor op. 4 no 3

F. Nowowiejski
Borowiak

F. Chopin
Balada en Sol menor op. 23

***

A. Tansman
Sonatine transatlantique
I Foxtrot
II Spiritual and blues
III Charleston

A. Skriabin
Sonata-Fantasia en Sol sostenido menor op. 19
I Andante
II Presto

I. J. Paderewski
Minué en Sol major

F. Chopin
Scherzo en Si bemol menor op. 31

678Peru

Peru

17:30
Lima, Gran Teatro Nacional

Anna Miernik – fortepian
Bartosz Żurakowski – dyrygent

zamknij

I. J. Paderewski – Uwertura Es-dur
F. Chopin – Rondo a’la Krakowiak op.14
H. M. Górecki – Koncert fortepianowy op.40
W. Kilar – Muzyka z filmu ‚Pan Tadeusz?
W. A. Mozart – XXXVI Symfonia C-dur KV 425

91011Peru

Peru

19:30
Arequipa, Instituto Peruano Norteamericano

Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin
Nocturno en Mi bemol major op. 9 no 2

I. J. Paderewski
Caprice-Valse op. 10 no 5

K. Szymanowski
Estudio en Si bemol menor op. 4 no 3

F. Chopin
Scherzo en Si bemol menor op. 31

***

A. Tansman
Sonatine transatlantique
I Foxtrot
II Spiritual and blues
III Charleston

F. Chopin
Balada en Sol menor op. 23

A. Skriabin
Sonata-Fantasia en Sol sostenido menor op. 19
I Andante
II Presto

12Peru

Peru

19:30
Arequipa, Templo de la Tercera Orden Franciscana

Anna Miernik – fortepian
Bartosz Żurakowski – dyrygent

zamknij

I. J. Paderewski – Uwertura Es-dur
F. Chopin – Rondo a’la Krakowiak op.14
H. M. Górecki – Koncert fortepianowy op.40
W. Dankowski – Symfonia D-dur

131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Kwiecień 2016

PNWTŚRCZPTSBND
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930Kolumbia

Kolumbia

17:30
Bogota, Compensar

Anna Miernik – fortepian

zamknij

F. Chopin
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

I. J. Paderewski
Caprice-Valse op. 10 nr 5

K. Szymanowski
Etiuda b-moll op. 4 nr 3

F. Nowowiejski (patron roku 2016 ustanowiony przez Sejm RP, 70. rocznica śmierci)
Borowiak

F. Chopin
Scherzo b-moll op. 31

***

A. Tansman
Sonatina Transatlantycka
I Foxtrot
II Spiritual and blues
III Charleston

F. Chopin
Ballada g-moll op. 23

A. Skriabin
Sonata-Fantazja gis-moll op. 19
I Andante
II Presto

 

Luty 2016

PNWTŚRCZPTSBND
1234567
891011121314
1516171819Meksyk

Meksyk

21:00
Mérida, Teatro Peón Contreras

Piotr Sułkowski – dyrygent
Erika Dobosiewicz – skrzypce

zamknij

G. Verdi – Uwertura „Moc przeznaczenia”
H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d -moll op. 22
A. Dworzak – IX Symfonia „Z Nowego Świata”

2021Meksyk

Meksyk

12:00
Mérida, Teatro Peón Contreras

Piotr Sułkowski – dyrygent
Erika Dobosiewicz – skrzypce

zamknij

G. Verdi – Uwertura „Moc przeznaczenia”
H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d -moll op. 22
A. Dworzak – IX Symfonia „Z Nowego Świata”

22232425Meksyk

Meksyk

20:00
Monterrey, Teatro Universitario

Piotr Sułkowski – dyrygent
Anna Serova – altówka

zamknij

H. Berlioz – Harold we Włoszech
W. Kilar – Muzyka z filmu „Pan Tadeusz”

262728
29 

Listopad 2015

PNWTŚRCZPTSBND
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526Meksyk

Meksyk

19:00
Monterrey, Teatro Universitario de la UANL

Marian Sobula – fortepian
Jesús Medina  – dyrygent

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

272829
30 

Październik 2015

PNWTŚRCZPTSBND
 1234
567891011
1213141516Peru

Peru

19:30
Arequipa, Pinacoteca del Monasterio de Santa Catalina

Piotr Sułkowski – dyrygent
Orquesta Sinfónica de Arequipa

1718
19202122232425
262728293031 

Wrzesień 2015

PNWTŚRCZPTSBND
 1234Peru

Peru

19:30
Arequipa, Templo de la Tercera Orden Franciscana

Agata Igras-Sawicka – flet
Enrique F. Victoria Obando – dyrygent
Orquesta Sinfónica de Arequipa

zamknij

G. Rossini – Uwertura „Jedwabna drabinka?(?La Scala di Seta?)

M. Błażewicz – Koncert na flet i orkiestrę smyczkową

J. Haydn – Symfonia B-dur nr 102
I. Adagio – Presto
II. Adagio
III. Menuet: Allegro
IV. Finale: Presto

56
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Sierpień 2015

PNWTŚRCZPTSBND
 12
3456789
1011121314Peru

Peru

20:00
Trujillo, Teatro Municipal

Jacek Rogala – dyrygent
Orquesta Sinfónica de Trujillo

zamknij

K. Kurpiński ? Uwertura Królowa Jadwiga

T. Baird ? Colas Breugnon

M. Spisak ? Trzy miniatury na małą orkiestrę

H. M. Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu na smyczki

W. Kilar ? Trzy tematy filmowe: 1. ?Pianista?, 2. ?Cwał?, 3. ?Smuga cienia?

1516
1718192021Peru

Peru

19:30
Arequipa, Pinacoteca del Monasterio de Santa Catalina

Javier Ramos – skrzypce
Richard Romero – obój
Jacek Rogala – dyrygent
Orquesta Sinfónica de Arequipa

zamknij

K. Kurpiński ? Uwertura Królowa Jadwiga

J. S. Bach – Koncert na skrzypce i obój c-moll BMV 1060
Allegro
Adagio
Allegro

T. Baird ? Colas Breugnon

M. Spisak ? Trzy miniatury na małą orkiestrę

H. M. Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu na smyczki

W. Kilar ? Trzy tematy filmowe: 1. ?Pianista?, 2. ?Cwał?, 3. ?Smuga cienia?

2223
24252627282930
31 

Czerwiec 2015

PNWTŚRCZPTSBND
1234567
89Brazylia

Brazylia

19:00
Sao Paulo, Sala Sao Paulo

Patrycja Piekutowska – skrzypce

Bartosz Żurakowski – dyrygent

zamknij

M. Górecki  – Concerto Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową
W. Lutosławski – Partita na skrzypce i orkiestrę (1984)
Mieczysław Karłowicz – Symfonia „Odrodzenie” e-moll op. 7

1011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Maj 2015

PNWTŚRCZPTSBND
 123
45678910Peru

Peru

17:30
Lima, Gran Teatro Nacional del Peru

Marian Sobula – fortepian
Pablo Sabat – dyrygent
Orquesta Sinfonica Nacional Juvenil del Peru

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

11121314Peru

Peru

20:00
Trujillo, Teatro Municipal

Marian Sobula – fortepian
Orquesta Sinfónica de Trujillo

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

151617
18192021222324
25262728Meksyk

Meksyk

20:00
Monterrey, Teatro Universitario de Universidad Autónoma de Nuevo León

Anna Miernik – fortepian
Bartosz Żurakowski – dyrygent

zamknij

K. Szymanowski – Etiuda b-moll op. 4 nr 3 (transkrypcja na orkiestrę)
F. Chopin – Rondo a la Krakowiak
H. M. Górecki – Koncert fortepianowy Op. 40
J. Elsner – Symfonia C-dur

293031

Kwiecień 2015

PNWTŚRCZPTSBND
 12345
6789101112
13141516171819
2021222324Peru

Peru

19:30
Arequipa, Pinacoteca del Monasterio de Santa Catalina

Bartosz Żurakowski – dyrygent

zamknij

M. Karłowicz – Serenada
K. Szymanowski – Etiuda b-moll op. 4 nr 3
J. Elsner – Symfonia C-dur

2526
27282930 

Marzec 2015

PNWTŚRCZPTSBND
 1Meksyk

Meksyk

Meksyk, Narodowe Konserwatorium w Meksyku

Marian Sobula – fortepian

Andrea Vela – dyrygent

Orquesta de Camara de Bellas Artes

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21

H. M. Gorecki – Trzy utwory w dawnym stylu

234567Meksyk

Meksyk

19:00
Oaxaca, Centro Cultural San Pablo

Anna Miernik – fortepian

Marian Sobula – fortepian

zamknij

A.Tansman
Sonatina Transatlantycka
I Foxtrot
II Spiritual and blues
III Charleston

K. Szymanowski
Etiuda b-moll op. 4 nr 3

F. Chopin
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
Scherzo b-moll op. 31

Anna Miernik – fortepian

F. Chopin

Mazurki op. 33

I. J. Paderewski

Nokturn B-dur op. 16 nr 4

Krakowiak fantastyczny op. 14 nr 6

F. Chopin

Walc As-dur op. 34 nr 1

Polonez As-dur op. 53

Marian Sobula – fortepian

8
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Luty 2015

PNWTŚRCZPTSBND
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526Meksyk

Meksyk

Meksyk, Palacio de Bellas Artes

Marian Sobula – fortepian

Andrea Vela – dyrygent
Orquesta de Camara de Bellas Artes

zamknij

F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21
H. M. Gorecki – Trzy utwory w dawnym stylu

2728