Luty 2015 - listopad 2016
BRAZYLIA • CHILE • KOLUMBIA
MEKSYK • PERU
Anna Miernik

Anna Miernik

fortepian

?Anna Miernik należy do nielicznego grona szczególnie wyróżniających się artystów młodego pokolenia.?

Zbigniew Lampart, krytyk muzyczny

Koncertuje jako solistka i kameralistka, występowała już na 4 kontynentach w 15 krajach (Armenia, Australia, Gruzja, Izrael,  Kanada, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Nowa Zelandia, Polska, Serbia, Słowenia, Turcja, USA, Włochy). Jest laureatką licznych nagród międzynarodowych i krajowych. W 2013 r. podczas tournée w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i USA wystąpiła z 15 recitalami m. in. na scenie słynnej Opery w Sydney, jak również w takich miastach jak Brisbane, Calgary, Canberra, Melbourne, Ottawa, Perth, Wellington (Nowa Zelandia). W tym roku zagrała m.in. w Tbilisi w Gruzji, Erywaniu w Armenii, Tel Awiwie i Hajfie w Izraelu, Kazachstanie oraz Turcji.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Andrzeja Pikula. Wcześniejsze lata edukacji muzycznej odbywała m. in. w klasie Sławomira Zubrzyckiego (konstruktora nowego, zjawiskowego instrumentu zaprojektowanego przez Leonarda da Vinci ? viola organista). Brała również udział w kursach mistrzowskich tak wybitnych pedagogów, jak prof. Paul Badura-Skoda oraz prof. Dina Yoffe.

Artystka promuje za granicą muzykę polską mając w repertuarze utwory ponad 20 kompozytorów (m.in. Chopin, Lutosławski, Szymanowski), których dzieła regularnie włącza do programów koncertów. Fascynuje ją muzyka współczesna i dotychczas zrealizowała szereg prawykonań, wśród których znalazły się także utwory jej dedykowane. Za swoje osiągnięcia artystyczne i naukowe pianistka otrzymała liczne nagrody w tym stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jej koncerty były transmitowane i retransmitowane przez stacje radiowe i telewizyjne, a recenzje z koncertów ukazują się w prasie międzynarodowej (Sydney Morning Herald, The Epoch Times Ottawa).

Dodatkowe informacje: www.annamiernik.com